HomeNevyhnutné v kuchyni Nezvyklé vybavenie kuchyne

Nezvyklé vybavenie kuchyne

Posted in : Nevyhnutné v kuchyni, Vysoká kvalita on by : Ctibor Značky:, ,

V kuchyni máme veľa vecí, ktoré niečo robia. Máme tu ale zariadenia, ktoré sa používajú iba v niektorých typoch kuchyní a sú svojím spôsobom naozaj neobvyklé. Preto ozaj stojí za zmienku sa nimi zaoberať. Prvím takýmto zariadením sú výklopné panvice. To sú väčšinou elektrické a málokedy plynové spotrebiče, ktoré fungujú ako panvice s obrovskou plochou na smaženie. Pre ich použitie nie je nutná akákoľvek nádoba na smaženie. Takto sa síce tiež dajú používať, ale nie je to nutnosť. Ich plocha je často tak veľká, že je možné na nich smažiť aj  40 rezňov naraz. 

Prečo sa ale volajú výklopné?

Je to veľmi prosté. Výklopné panvice majú svoj názov odvodený od toho, že obsahujú výklopný mechanizmus. Ten sa používa na vyklopenie smažených potravín do nádoby, ktorú postavíme vedľa panvice alebo na vyklopenie prebytočného spáleného oleja preč z panvice a nahradíme ho olejom novým. Výklopné panvice sa používajú teda v miestach, kde je dostatok priestoru i na toto príslušenstvo.

Medzi ďalšie neobvyklé spotrebiče v kuchyni patrí výrobník cestovín. Toto zariadenie je buď voľne stojacie alebo môže byť i súčasťou kuchynského robota. Kuchynský robot má ale svoje obmädzenia, a tak na veľký počet cestovín je tiež potreba naozaj veľký, voľne stojací výrobník cestovín. Zvlášt keď naším zákazníkom sľubujeme, že do naších polievok, šalátov alebo ako přílohy k jedlám podávame naše domáce cestoviny. Výrobník cestovín je teda našou voľbou číslo jedna pre výrobu všetkých druhov domácich cestovín pre našich zákazníkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *